Intézményünk 7. osztályos tanulóiból alakult „Kottyosok” névre keresztelt alakulatával (melynek tagjai: Holecz Hanna, Balogh Sarolta, Kettinger Botond) vettünk részt a Móra Ferenc Általános Iskola által rendezett reformkorról szóló tanulmányi versenyen, aminek apropója a 201 éves Magyar Tudományos Akadémia alapítása volt.
A verseny alapvetően történelmi tematikával rendelkezett, amit interdiszciplinárisan vegyítettek a szervezők földrajz, irodalom, matematika, biológia, fizika és kémia tárgykörökkel.
A csoportkohézió és a kooperatív munka gyümölcseként arathatta le iskolánk együttese, az induló 11 csapat közül a II. helyezést, amihez innen is gratulálunk.
Egegi Ádám
2026.03.27.
